Nagrywasz filmiki? Jesteś Vlogerem?

Zobacz, czy musisz zgłosić to w KRRiT

Przewodniczący KRRiT przypomina twórcom zamieszczającym swoje filmiki na platformach udostępniania treści video o trwającym od 1 lutego 2022 r. ogólnoeuropejskim obowiązku zgłoszenia swoich usług do wykazu prowadzonego przez europejskie organy regulacyjne do spraw mediów.

Obowiązek ten wynika ze znowelizowanej Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o audiowizualnych usługach medialnych, z dnia 14 listopada 2018 r., ze względu na zmianę sytuacji na rynku, co automatycznie wymusiło nowelizację Ustawy o radiofonii i telewizji.

Jak podkreślono w informacji KRRiT, elementami nowelizacji było objęcie regulacjami ustawowymi platform wymiany plików wideo (VSP) takich jak np.: Cda.pl, WGRANE, Zaq2.pl oraz rozszerzenie dotychczasowych regulacji dotyczących audiowizualnych usług medialnych na żądanie (VoD) jak np.: NETIA VOD, ORANGE TV czy POLSAT GO.

Dostawcy audiowizualnych usług medialnych na żądanie zostali objęci obowiązkiem zgłoszenia swoich usług do wykazu prowadzonego przez organy regulacyjne do spraw mediów – dodano...

Źródło zdjęcia: Stowarzyszenie Polskich Mediów
Źródło: https://polskiemedia.org/nagrywasz-filmiki-jestes-vlogerem-zobacz-czy-musisz-zglosic-to-w-krrit/

Czytaj więcej...

Warto przeczytać...