Jan Paweł II

Jednym z najwybitniejszych Polaków w historii naszego kraju i świata był Jan Paweł II. Pamiętam, jak w dniu jego śmierci miliony Polaków padło na kolana, a świat wstrzymał oddech. Posiadałem wtedy dość dobre informacje, że po śmierci Jana Pawła II zacznie się rozpad dotychczasowego ładu światowego, rzeczywistości i zasad. Tak się też stało i tak się dzieje.

Pamiętam jak płakali ludzie prawicy, kościoła, lewicy, różnych wyznań i przekonań. Pamiętam tę atmosferę totalnej straty i pogrzeb Jana Pawła II. Przed trumną klęczeli ramię w ramię, wszyscy żyjący Prezydenci USA, a także przywódcy wielu państw.

Dzisiaj realizowany jest odwieczny plan niszczenia każdego autorytetu Polski na świecie. Nie ma znaczenia kim był przywódca lub wybitna postać z Polski. Po śmierci lub utracie stanowiska, natychmiast jest opluskwiany, ośmieszany, oskarżany i niszczony. Są to klasyczne metody stalinowskie. Celem tych metod jest pilnowanie tego, aby Polacy nie mieli i nie szanowali swoich historycznych przywódców. Naród, który posiada autorytety jest silny, a taki którego autorytety wystawione są na pośmiewisko ginie.

Jan Paweł II od dzieciństwa był moim wielkim autorytetem. Tak było i tak pozostanie. W godzinę śmerci Jana Pawła II byłem w Krakowie pod oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej - "Jakby ktoś pytał, Franciszkańska 3". 

Dzisiaj żyjemy w trudnych czasach, ale jesteśmy wolni od ciężkiego komunizmu. To co mamy, jest właśnie wielką zasługą Jana Pawła II, przywódców i Prezydentów USA, a także cichego ojca naszego sukcesu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jan Paweł II - wielki przywódca duchowy, wielki autorytet, przywódca świata i jeden z najwybitniejszych Polaków w historii.

Marek Kuźmicz

 

Warto przeczytać...