Edyta Herbuś prowadzącą nowy program podróżniczy na antenie TVP Kobieta

„Tańcząca ze światem”. Premiera już 2 marca o godzinie 17:25

Wiosną TVP Kobieta pokaże widzom wyjątkowe miejsca. Fascynujący świat Orientu i piękną Tunezję przybliży w programie lifestylowo-podróżniczym„Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś.

Program ma charakter dokumentalny, co pozwoliło uchwycić prawdę o życiu mieszkańców kraju, kobiece spojrzenie na tradycję oraz rozmowy o lokalnym rzemiośle i obrzędach. Przy takiej
prowadzącej nie mogło oczywiście zabraknąć także tańca! „Tańcząca ze światem” to program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca Edyta Herbuś poszukuje i odtwarza etniczne tańce danego kraju, a w nim regionu, próbując w ten sposób poznać jak najlepiej jego mieszkańców,historię, mentalność, kulturę i obyczaje.


Dokument podróżniczy poruszający wiele zmysłów Oczywiście, jak każdy dobry program podróżniczy, tak i ten przedstawia piękno przyrody, dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz troski jego mieszkańców. Jak mówią twórcy programu: „Ma on charakter dokumentalny. Uchwyciliśmy w nim prawdę życia w każdym z odwiedzanych krajów. Oczywiście świat smakuje, więc każdorazowo pokazujemy potrawy i ich składniki, z których przygotowuje się dania w danych regionach świata. Kolor, smak, taniec, ekologia, zabytki to składowe programu, które spowodowały, iż dość wnikliwie udało się nam poznać kraj, do którego się udaliśmy wraz z Edytą Herbuś. - Tańczymy ze światem do oryginalnej muzyki każdego odwiedzanego przez nas regionu” – zachęca widzów TVP Kobieta.


Czy arabskie złoto można pić…? W pierwszym odcinku (emisja w czwartek, 2 marca o godzinie 17:25) Edyta Herbuś odwiedzi stolicę Tunezji - Tunis, gdzie pokaże, jak wygląda arabskie stare miasto Medina, będzie podglądać, jak tka się dywany, spróbuje arabskiego złota, czyli… miętowej herbaty oraz pozna historię Kartaginy i term Antoniusza. Edyta Herbuś nie byłaby sobą, gdyby nie podejrzała również lokalnego street dance’u oraz osobiście – z gwiazdą tunezyjskiego tańca Haifą – nie nauczyła się tańczyć popularnego i charakterystycznego tańca brzucha.
Wszystko to nad malowniczą Zatoką Tuniską!

„Tańcząca ze światem” – nowy program lifestylowo-podróżniczy na antenie TVP Kobieta. Czwartek o godzinie 17:25.
Więcej informacji na stronie: Kobieta.tvp.pl oraz w mediach społecznościowych:


Facebook: https://www.facebook.com/TVPKobieta
Instagram: https://www.instagram.com/tvpkobieta/?hl=pl
/oprac. AM/

Strona Programu

Źródło zdjęcia: TVP KOBIETA
Źródło: https://kobieta.tvp.pl/66932344/program-lifestylowo-podrozniczy-tanczaca-ze-swiatem-premiera-czwartek-godz-1730

Czytaj więcej...

Warto przeczytać...