Czary Mamy – prosto z natury

Innowacyjność to nie zawsze wysokie technologie

Zdrowa żywność, produkt organiczny, produkt bio, to określenia, które często można znaleźć na półkach sklepowych i opakowaniach produktów. Oznaczenie to ma zachęcać, wskazując, że zawartość opakowań zawiera produkty naturalne, a więc zdrowe. Tymczasem dodatek substancji słodzących, barwników, konserwantów, chociaż naturalnych, powoduje, że pod opakowaniem nie zawsze kryje się produkt zdrowy, pochodzący wprost z natury. Czy zastanawialiście się nad tym, że powszechnie dostępne płatki kukurydziane, granole, kaszki instant wymagające tylko zalania gorącym mlekiem lub wodą, są produktami wysoko przetworzonymi? Nie ma znaczenia, że wytwarzane są ze zbóż pochodzących z ekologicznych opraw. Prażenie, gotowanie, dosładzanie, solenie, barwienie powoduje, że produkty te, wydawać by się mogło zdrowe, faktycznie tracą swoje naturalne właściwości i smak, a często poprzez dużą zawartość cukru i soli, mogą nawet szkodzić.

Czary Mamy, to linia produktów dla całej rodziny. To ekologiczne kaszki uzupełniane o różdżki i łyżki smaku, pod którymi kryją się liofilizowane warzywa i sproszkowane owoce. Wszystkie produkty mają prosty skład. Nie zawierają nic prócz zbóż, owoców i warzyw. Żadnych dodatków typu aromaty, barwniki, konserwanty, dzięki czemu zachowany został ich naturalny smak. Zaskakujące jest, jak bardzo smak kaszki z tego samego ziarna może się różnić w zależności od pochodzenia i warunków uprawy. Wszystkie zboża pochodzą z Polski, z lokalnych ekologicznych upraw zbóż tradycyjnych, jak i odmian dawnych. W składzie znajdziecie więc grykę, proso, szarłat oraz zapomniane, dawne odmiany pszenicy, jak orkisz, płaskurka czy samopsza. Nie zabraknie także ziarna owsa, żyta i jęczmienia, od wieków uprawianych na polskiej ziemi. Ciekawa konsystencja, zaskakujące połączenie ziaren zbóż i naturalnych smaków, pozwalają w krótkim czasie przygotować posiłek dla całej rodziny pełen wartości odżywczych i odkrywać smak naturalnych produktów. 

Czary Mamy jest marką stworzoną przez właścicielki firmy Helpa, dwie mamy, które tworzyły produkt z myślą o sobie i swoich najbliższych. Efektem są kaszki oparte na składnikach dostępnych na wyciągnięcie ręki. Są szybkie w przygotowaniu – wystarczy tylko trzy minuty gotowania, co pozwala zachować wszystkie wartości zawarte w zbożach, dodatkowo wzbogacane różdżkami i łyżkami smaku. Opakowania gwarantują świeżość i najwyższą jakość. Innowacyjność nie musi oznaczać wysokich technologii. Innowacyjność, to również powrót do natury, naturalnych smaków i wartości odżywczych zawartych w „zwyczajnych” produktach, gdy sklepowe półki uginają się od żywności pełnej cukru i polepszaczy. Przy wsparciu projektu Polskie Mosty Technologiczne, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Czary Mamy przygotowują się na podbój rynku Stanów Zjednoczonych, zdominowanego, bądź co bądź, przez produkty wysoko przetworzone. Warto spróbować, żeby przekonać się, jak smakują kaszki tworzone z pasją.
 

Źródło zdjęcia: https://www.helpa.pl
Źródło newsa: Helpa
Źródło: https://www.helpa.pl

Czytaj więcej...

Warto przeczytać...