W sobotni wieczór tłum widzów zebrał się aby zobaczyć zmagania 14-stu dziewczyn, które walczyły o tytuł Miss Polonia Bielsko-Biała 2019, a wszystko to w wypełnionych po brzegi ścianach Dworku Eureka w Czechowicach- Dziedzicach. Kandydatki zaprezentowały się m.in. w skórach marki Mimika, AX- Poland, okularach ILMODO Boutigu’e, torebki MKJ Posmyk, kreacjach projektanta Piotra Ciepal, strojach kąpielowych Vanillla Body Shop oraz przepięknych sukniach ślubnych salonu Lovely. Specjalnym gościem gali była aktorka, modelka – Natalia Janoszek. Event w tym roku był wyjątkowy, Agencja mody Prestige obchodziła jubileusz 20-sto lecia firmy, z tej okazji na gali gościły też wszystkie miss z poprzednich lat.

Wyniki:

 • Miss Polonia Bielsko-Biała 2019 – Karina Nowak
 • I vice Miss Polonia Bielsko-Biała 2019 – Tatyana Surowiec
 • II vice Miss Polonia Bielsko Biała 2019 – Alicja Orzeł
 • Miss Photo 2019 – Tatyana Surowiec
 • Miss Publiczności 2019 – Tatyana Surowiec
 • Miss internetu The Best Of Poland – Nikola Galoch
 • Miss Perfumik – Karina Nowak
 • Miss AX Poland – Tatyana Surowiec
 • Miss Primadent – Tatyana Surowiec
 • Miss Mokate – Tatyana Surowiec
 • Miss Kroniki Beskidzkiej – Tatyana Surowiec

Dzikie karty otrzymały:

 • Agnieszka Makówka
 • Aleksandra Goraj
 • Weronika Bajorek
 • Milena Pyra

Wyniki głosowania Miss Polonia Bielsko-Biała:

Gratulujemy i dziękujemy za udział w głosowaniu.

Lista kandydatek

 • 6. Nikola Galoch (34%, 49 443 Votes)
 • 3. Tatyana Surowiec (23%, 32 979 Votes)
 • 9. Weronika Bajorek (21%, 30 703 Votes)
 • 5. Anna Kupczak (13%, 18 434 Votes)
 • 8. Natalia Jung (2%, 2 501 Votes)
 • 7. Milena Pyra (2%, 2 431 Votes)
 • 1. Oliwia Lach (1%, 1 973 Votes)
 • 2. Alicja Orzeł (1%, 1 847 Votes)
 • 10. Agnieszka Makówka (1%, 1 066 Votes)
 • 14. Karina Nowak (1%, 745 Votes)
 • 4. Aleksandra Goraj (0%, 657 Votes)
 • 11. Wiktoria Mrowiec (0%, 424 Votes)
 • 13. Karina Bizoń (0%, 288 Votes)
 • 12. Viktoria Pęk (0%, 221 Votes)

Total Voters: 143 711

Loading ... Loading ...

Główną nagrodą dla Zwyciężczyni głosowania The Best of Poland jest ręcznie robiona biżuteria firmy SUTASZ KLEO, oraz piękna sukienka od STYL STUDIO WENA.

   

1. Oliwia Lach

Uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Bielsku-Białej. Codziennie chodzę na siłownię ponieważ lubię dbać o swoje ciało
i kondycję fizyczną. Moją pasją, którą rozwijam od najmłodszych lat jest śpiew, to właśnie ze śpiewem chciałabym związać swoją przyszłość. W muzyce najbardziej podoba mi się to, że śpiewając można wyrażać siebie i przekazywać emocje osobom słuchaczom. Prowadzę kanał na YouTube, który staram się rozwijać. Interesuje się też fotomodelingiem. Moją drugą pasją jest jeździectwo. Więź, która łączy jeźdźca z koniem to uczucie nie do opisania. Uprawiam dyscyplinę skoków przez przeszkody. Jeździectwo jest niesamowite, jest odskocznią od codziennych problemów. Lubię aktywnie spędzać czas, a najbardziej grę w tenisa i siatkówkę. Kocham zwierzęta
i mam psa. Lubię stawiać sobie nowe wyzwania i cele, dlatego mam wiele planów na przyszłość. Moim marzeniem jest dalsze kształcenie się i rozwijanie swoich pasji.

2. Alicja Orzeł

Jestem studentką pierwszego roku prawa w Krakowie. Od dziecka uwielbiam żyć aktywnie. Rozwijałam się poprzez wieloletnie treningi karate, jazdę konną, grę na skrzypcach oraz teatr. Każdy dzień staram się wypełnić ogromna dawką wrażeń oraz towarzystwem najbliższych mi ludzi. Interesuję się sztuką w każdym tego słowa znaczeniu. Moim hobby jest aktorstwo. Swego czasu spełniałam się w lokalnym teatrze.
W wolnym czasie uwielbiam podróżować. Jest to kolejna moja pasja, bez której nie wyobrażam sobie swojej przyszłości. Moim największym marzeniem jest poczucie życiowego spełnienia oraz, co się z tym wiąże, dążenie do szczęścia, gdyż tylko człowiek szczęśliwy jest w stanie przekazać bardzo wiele drugiemu człowiekowi.

 

3. Tatyana Surowiec

Jestem uczennicą 3 klasy LO, za miesiąc przystępuję do matury, co oznacza, że najwięcej swojego wolnego czasu poświęcam nauce. Od września zamierzam iść na studia w Hadze, na kierunek Zarządzanie Międzynarodowe. Do swoich pasji zaliczam modeling, podróżowanie oraz tworzenie sztuki. W wolnym czasie daję się pochłonąć książkom. Od dziecka zajmowałam się tańcem towarzyskim, jeździłam za granicę na turnieje i odnosiłam sukcesy. Zdobyłam najwyższą w Polsce klasę taneczną “A”. Uczę się też języków obcych, a w tej chwili biegle władam już pięcioma. Docelowo chciałabym mówić w 10 językach. Teraz podtrzymuję formę poprzez chodzenie na siłownię i zajęcia yogi i pilatesu. Kocham zwierzęta, najbardziej zachwycają te dzikie. Moim największym marzeniem jest podróżowanie i udzielanie pomocy humanitarnej. Chciałabym docierać do ludzi i pomagać im w tym, czego najbardziej potrzebują.

4. Aleksandra Goraj

Jestem studentką pierwszego roku kosmetologii. Mam duże poczuciem humoru, jestem żywiołowa, uśmiechnięta i mam głowę jest pełną pomysłów. W wolnym czasie uwielbiam trenować pole dance, który jest sportem akrobatycznym wymagającym dużej wytrzymałości siłowej oraz koordynacji ruchowej. Ponadto kocham rytmy latynoamerykańskie, m.in takie tańce jak bachata i kizomba. Interesuję się również modą, wizażem i stylizacją z czym wiążę swoje plany na przyszłość. W wolne wieczory lubię przenieść się w podróż przez mroczną stronę ludzkiej psychiki, czytając thrillery, a także kryminały. Moim największym marzeniem jest pojechać do kraju kwitnącej wiśni, czyli Japonii. Zaistnienie w świecie modelingu i udział w prestiżowych pokazach mody byłyby również spełnieniem moich marzeń.

5. Anna Kupczak

Moją największą pasją są nauki ścisłe, głównie chemia i matematyka, a także zagadnienia medyczne. Staram się poświęcać tym dziedzinom jak najwięcej czasu ponieważ jestem przekonana, że zrozumienie otaczającej rzeczywistości czyni ją piękniejszą. Natomiast nauka rozwija w nas kreatywność i ciekawość świata. Drugim ważnym aspektem mojego życia jest sport, a przede wszystkim piłka ręczna Moim zdaniem gra w piłkę ręczną jest kuźnią charakteru. Wymaga ogromnej woli walki i wytrwałości oraz uczy pracy zespołowej. Oprócz tego uwielbiam podróżować. Bardzo wiele można się nauczyć dzięki styczności z mentalnością innych narodów, w dodatku podziwiając piękno świata. Moim największym marzeniem jest ukończenie studiów medycznych i podjęcie pracy naukowej. Mam nadzieję, że zdołam sprostać wyzwaniom, jakie przed sobą stawiam, nie tracąc jednocześnie radości z rzeczy, które robię.

6. Nikola Galoch

Lubię aktywnie spędzać czas. Wolne chwile spędzam w gronie przyjaciół, spacerując po górach, uprawiając sporty lub jeżdżąc na motocyklu. Daje mi to chwile odpoczynku od codziennych obowiązków. Moje hobby to właśnie motocykle i pole dance. Moje zamiłowanie do jazdy na motocyklach zaczęło się, gdy byłam w gimnazjum. Wtedy też rodzice kupili mi mój pierwszy motorower, a tata nauczył mnie na nim jeździć. Pole dance zaczęłam trenować w wieku 16 lat. Bardzo podoba mi się ten sport, jest kobiecy, ale jednocześnie pięknie kształtuje sylwetkę. Daje mi też dużo satysfakcji, kiedy udaje mi się opanować nową figurę. Poza pole dance lubię jeździć na nartach, łyżwach i rolkach. Lubię zwierzęta, a najbardziej psy. Jestem właścicielką sznaucerka miniaturowego. Moim największym marzeniem są podróże po całym świecie. Uwielbiam zwiedzać ciekawe miejsca, poznawać kulturę i obyczaje różnych krajów. W przyszłości chciałabym tworzyć materiały wykorzystywane w medycynie np. do produkcji implantów czy protez. Z tym też związane są moje studia.

7. Milena Pyra

Jestem uczennicą III klasy technikum, o profilu organizacja reklamy, w Jastrzębiu-Zdroju. Moją ogromną pasją jest fotomodeling, grafika oraz sporty sylwetkowe. Większość swojego wolnego czasu spędzam na siłowni, dążąc do upragnionej sylwetki zawodniczek bikini fitness oraz poszerzaniu swojej wiedzy w tym zakresie. Od dziecka staram się brać czynny udział w akcjach charytatywnych, zarówno przy zbiórkach dla zwierząt jak i pomocy PCK oraz wolontariacie podczas olimpiad specjalnych, organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Moim ogromnym marzeniem jest wystartowanie w zawodach bikini fitness oraz spełnienie zawodowe dotyczące założenia własnej agencji reklamowej.

 

8. Natalia Jung

Jestem uczennicą drugiej klasy technikum, na kierunku Technik Logistyk. Interesuje się modą i tańcem hip-hop, który ćwiczyłam przez 3 lata. Uwielbiam też tańce towarzyskie. Bardzo lubię sport i gry zespołowe. Grałam przez jakiś czas w koszykówkę, piłkę ręczną, a od niedawna zaczęłam trenować siatkówkę. Mam wiele marzeń. Jedno z nich się już spełniło, ponieważ chciałam zostać modelką. Doceniam bardzo wsparcie i pomoc bliskich mi osób, rodziców, przyjaciół i jestem pewna, że z ich udziałem w moim życiu mogę dążyć do spełniania kolejnych marzeń. W przyszłości chciałabym założyć rodzinę, pracować jako modelka oraz pomagać charytatywnie potrzebującym ludziom.

 

9. Weronika Bajorek

Interesuję się modą, zdrowym stylem życia, podróżami oraz pielęgnacją twarzy i ciała. Obecnie studiuję kosmetologię. Na co dzień uwielbiam spędzać czas aktywnie, spotykać się z przyjaciółmi, a w wolnych chwilach poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Bardzo lubię chodzić na siłownię, zajęcia fitness oraz tańczyć. Nie mam ulubionego zwierzaka, ponieważ kocham wszystkie zwierzęta i staram się im pomagać, jak tylko mogę. Mam wiele marzeń, jednym z nich są podróże. Chciałabym odwiedzać piękne miejsca, między innymi Australię, Angkor Wat czy Islandię i poznawać codzienne życie mieszkańców tych części świata. W przyszłości chciałabym spełniać swoje marzenia, a przez swoją pracę pomagać ludziom.

 

10. Agnieszka Makówka

Moją pasją jest fotografia. Najbardziej skupiam się na portretach ludzi, aczkolwiek lubię nowe wyzwania i doświadczenia. Jestem na kierunku “organizacja reklamy” w czwartej klasie technikum. Uwielbiam sport. Często chodzę na siłownię, pływam, gram w siatkówkę oraz dużo podróżuje. Lubię wszystkie zwierzęta. Gdy byłam młodsza, chodziłam do bielskiego schroniska dla zwierząt jako wolontariuszka. Moim największym marzeniem jest podróż dookoła świata, poznanie ciekawych ludzi i ich historii. Chcę robić to, co kocham i to, co mnie interesuje. Moją przyszłość wiążę z reklamą, fotografią i pracą w branży modelingu.

 

 

11. Wiktoria Mrowiec

Moje zainteresowania to przede wszystkim moda. Śledzę różne pokazy i nowe trendy. Piesze wycieczki, górskie szlaki i mój niezawodny rower to coś, co kocham. Od niedawna moją pasją stał się także pole dance, który doskonale rozciąga moje dłuuugie ciało. Na co dzień zmagam się z ogromną ilością nauki, ale w wolnych chwilach uwielbiam posłuchać muzyki i poczytać dobra książkę. Kocham przyrodę i uważam, że wszyscy powinniśmy wspierać i szanować tereny zwierząt oraz chronić gatunki, które są zagrożone. Każde zwierze jest potrzebne na ziemi. Te niewinne stworzenia są niestety bezbronne w obliczu działań człowieka. Spośród zwierzęcych przyjaciół najbardziej lubię koty. Podążają własnymi drogami, ale uwielbiają ciepło domowe. Moim największym marzeniem jest uszczęśliwić najważniejsze osoby w moim życiu.Moi rodzice dali mi życie, tak samo ja chciałabym podarować im coś równie pięknego i niepowtarzalnego. Odwdzięczyć się im za lata troski, ciężkiej pracy i starań włożonych w ich jedyne dziecko. Swoją przyszłość wiążę z modelingiem. Każdy pokaz czy sesja jest dla mnie czymś wspaniałym, dlatego chciałabym by mój świat stał się jednym wielkim wybiegiem.

12. Viktoria Pęk

Na co dzień uczęszczam do liceum i jestem na kierunku turystyczno-językowym. Moją pasją jest sport. Uwielbiam ćwiczyć, biegać, pływać i czasami trenuję na siłowni. Lubię dobrze wyglądać, dbam o wygląd i prowadzę zdrowy styl życia. Jestem osobą aktywną. Każdy dzień staram się wykorzystać jak najlepiej. Nie boję się zmian. Nie lubię siedzieć w jednym miejscu. Jestem duszą towarzystwa i jestem otwarta na nowe możliwości. Lubię kontakty z ludźmi. W wolnym czasie uczę się albo spędzam czas z rodziną i spotykam się z przyjaciółmi. Kocham wszystkie zwierzęta, ale najbardziej lubię koty, ponieważ są spokojne, niezależne i tajemnicze. Lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach, jestem osobą empatyczną przyjazną dla ludzi. Moim największym marzeniem jest wziąć udział w pokazie Victoria’s Secret. Pokazy tej marki są pełne energii, radości i kolorów. W przyszłości chciałabym podróżować po świecie, poznawać nowe kultury, ludzi i języki. Chce poszerzać swoje horyzonty i dążyć do realizacji swoich marzeń. Swoją przyszłość wiążę z modelingiem. Chciałabym poznawać świat, chodzić w pokazach dla najbardziej cenionych i rozpoznawalnych domów mody na świecie i być na okładkach popularnych magazynów. Chcę zdobywać ciągle nowe doświadczenia i przeżyć życie jak najpiękniej i najintensywniej.

13. Karina Bizoń

Na co dzień studiuję pielęgniarstwo. Pomaganie ludziom to moja największa pasja. W wolnych chwilach szkolę się w grze na gitarze oraz pływam. Kocham zwierzęta. W domu mam psa, koty oraz chomika. Opiekuję się nimi i uwielbiam przebywać w ich obecności. Moim największym marzeniem jest ukończenie studiów oraz pomaganie ludziom. Myślę, że właśnie poprzez takie podejście do życia będę szczęśliwa.

 

 

 

 

 

14. Karina Nowak

Na co dzień mieszkam w Londynie, który jest miastem bardzo ciekawym a ja lubię odkrywać jego ukryte zakątki. Gdy jestem na wakacjach, uwielbiam chodzić po górach i pływać na desce windsurfingowej. Moim ulubionym sportem jest trekking górski, który łączy wysiłek z podziwianiem cudownych widoków i walkę z własnymi słabościami. Moją największą słabością jest jednak mój kot, biały syjamczyk o imieniu Yoda. Marzę o długiej podróży z plecakiem po Ameryce Południowej. W przyszłości chciałabym również zmienić miejsce zamieszkania na Hiszpanię. Moja wymarzona praca związana jest z kierunkiem moich studiów, czyli International Relations with Spanish. W przyszłości chciałabym pracować w organizacji United Nations, w sektorze ochrony środowiska i wykorzystania zasobów naturalnych.

Portal The Best of Poland nie odpowiada za źródło pochodzenia głosów i nie ma wpływu na przebieg głosowania.